HAKKIMIZDA


FAB Ltd. 1978 yılında ses/görüntü sahasında mühendislik hizmeti vermek üzere kurulmuştur. Şirket sahiplerinin ses/görüntü mühendisi olmalarından dolayı, Kuzey Kıbrıs’ta birçok projeyi kazanıp, hayata geçirmişlerdir. Havaalanlarında, camilerde ve okul konferans salonlarında kullanmak üzere anahtar teslim ses/yayın, otel ve apartmanlarda uydu/Tv dağıtım sistemleri, alışveriş merkezleri ve kütüphaneler için güvenlik/alarm sistemleri ayrıca, mikrofondan, kameraya ve antene FM ve TV istasyonları kurmuşlardır.

Yukarıda sıralanan mühendislik projelerinde, FAB Ltd., TOA, SONY, SOUNDCRAFT, TEAC, DB ELETTRONICA,CELESTION, SCIENTIFIC ATLANTA, STRAND, STUDER, REVOX, WISI, SPAUN, DIALOC ve LEADER gibi birçok saygın şirketle iş birliği yapmıştır.

Daha sonra, ev aletleri ve kahverengi eşya için ikinci bir departman kurulmuştur. Bu çerçevede, 1982’de SANSUI, Temmuz 1992’de ise AEG ve MITSUBISHI ile bir anlaşma imzalanmıştır.
1987’de VESTEL ile bir dağıtım anlaşması yapılmış, Vestel’in Avrupa ihracat pazarları için kullandığı VESTFROST Beyaz Eşya ve FINLUX Televizyon markaları ithalat ve dağıtımına başlanmıştır.

Ocak 2001 yılında, araba satışları için üçüncü bir departman kurulmuştur. Kuzey Kıbrıs’ta pazarlanmak üzere PEUGEOT Fransa ile kontrat imzalanmıştır. Nisan 2002’de ise Peugeot Showroom hizmete girmiştir.

Şubat 2002 yılında, dördüncü departman, ev tekstili için kurulmuştur. Kuzey Kıbrıs’ta pazarlanmak üzere LINENS ile bir kontrat imzalanmıştır.

Şirketimiz için önemli bir adım, Ocak 2003’te JVC ürünlerini dağıtmaya başlayarak atılmıştır.

Kardeş şirketimiz KALİT Ltd, SSANGYONG marka araçların ithalatçısı olarak kurulmuştur. Mayıs 2005’te araçlar piyasaya sürülmüştür. Halen, SSANGYONG araçları için satış sonrası servis verilmeye devam edilmektedir.

Ağustos 2013’te GEELY araçlarının distribütörü olarak anlaşma imzalanmıştır. Marka tanıtımı, ilk siparişin gelmesiyle, Mart 2014’te yapılmıştır.

Yukarıda da görüldüğü gibi, 36 yıldır, FAB Ltd., istikrarlı bir büyüme performansı gerçekleştirmiş, şirket vizyonu ise hep aynı kalmıştır; “Temsil edilen markalara tam bir sadakat, müşterilerin beklentilerini dürüstlükle aşma arzusu.”